Anatomia czarnego psa - infografika o depresji

Anatomia czarnego psa – infografika o depresji

Infografika dotycząca charakterystycznych objawów depresji, ze szczególnym naciskiem na objawy somatyczne, powstała we współpracy merytorycznej ze Stowarzyszeniem Aktywnie Przeciwko Depresji i przedstawia podstawowe fakty o tej chorobie, które każdy powinien znać, dla dobra swojego i swoich bliskich.

Kampania społeczna Światowej Organizacji Zdrowia „I had a black dog. His name was depression” (2012) odbiła się wiralowym echem i do dziś pojawia się w mediach jako najpopularniejsza kampania dotycząca zdrowia psychicznego ostatnich lat. Chociaż metafora czarnego psa, który towarzyszy choremu przez całe życie i właściwie jedynym sposobem na poradzenie sobie z tym jest zaprzyjaźnienie się z pupilem, trafiła do wielu, zdaje się, że świadomość społeczna w kwestii rozpoznawania objawów depresji wciąż jest niewystarczająca. Dlatego, by dzielić się rzetelną wiedzą w sposób jak najbardziej przystępny – prezentuję infografikę o objawach, przyczynach i leczeniu depresji. Za weryfikację merytoryczną dziękuję lekarzom działającym w Stowarzyszeniu APD.

pobieranie infografiki

infografika o depresji

pobieranie infografiki

Zamieść infografikę na swojej stronie:


Więcej informacji na temat możliwych przyczyn zachorowania na depresję, różnych jej odmian, objawów i metod leczenia znajdziesz w dziale FAQ na moim blogu oraz na następujących stronach: